Нино Влашки е победител в Четвъртия балкански шахматен турнир

В продължение на една седмица 120 състезатели от 13 страни премериха сили на Четвъртия балкански шахматен турнир в Белоградчик.

На финала награди получиха състезателите в общо 8 категории. При децата до 14 и 18 години победители са Матей Петков и Даниел Скрипцау (Румъния). Михаил Чуклев грабна приза при състезателите без международен рейтинг. От ветераните най-добре се представи Никола Спиридонов. Десет награди бяха раздадени в категорията до 2000 ЕЛО, където победител е Георги Бърдаров.

Проведените два блиц турнира също излъчиха своите победители. При мъжете по двойки – Павел  Янев и Красимир Кръстев, и индивидуално – Зоран Златанович (Сърбия) и майстор ФИДЕ Стефи Бедникова, която бе и най-добре представилата се сред жените.

Нино ВлашкиПобедител в турнира според генералното класиране бе майсторът на спорта Нино Влашки от София, спечелил 8 от 9 възможни точки. Негови подгласници станаха Румен Николов и майсторът на спорта Петър Янчев. Въпреки своите 24 години, победителят Нино Влашки има богата спортна биография. Той е завършил НСА – София, специалност шахмат. Работи като треньор по шах в училище и е първият такъв в Европа. Зад гърба си има участия в много на брой турнири. На неотдавнашните турнири в Пловдив, с участието на повече от 20 гросмайстори, заема 9-то място. В силния международен турнир в Испания, с участието на повече от 50 гросмайстори, спечелен от Владимир Крамник, Нино Влашки заема 46 място.

Малката чаровница Гергана Пейчева от София, която тази есен ще бъде в ІV-ти клас,   спечели приза „Кралица на турнира”.

Председателят на Бизнес център Видин и шахматен клуб „Найден Войнов” в областния град Евтим Стефанов връчи на всички състезатели заели призови места парична премия от общия награден фонд възлизащ на 15 хил. лева. Следващата година Белоградчик отново ще бъде домакин на балканския шахматен фестивал.