Автомобилисти от Видин и Ботевград с най-добро представяне на национален шампионат

Част от наградените с кмета на Видин Огнян Ценков (вляво) | снимка: общ. Видин

Автомобилния клуб на Ботевград и видинският „Жико-Моторспорт“ се представиха най-добре на раликрос „Видин 2016“, съобщиха от общината на дунавския град. В събитието участваха общо 30 екипажа от пет клуба от цяла България. На финал в Дивизия 3 първото място беше за Николай Николов от „Жико-Моторспорт“. В Дивизия 2 победител беше Владимир Димитров от АМК-Ботевград, а от Дивизия 1 – Иван Живков от клуб „Старт Н Криводол“.

При отборното класиране ботевградският клуб е с най-добро представяне, следван от „Жико-Моторспорт“. На трето място остана „Старт Н Криводол“. С купа „Лада“ бяха отличени Ивайло Цветков и Валери Илиев от видинския клуб и Иван Живков от този в Криводол.

Организатори на Първия кръг от националния шампионат са община Видин, „Жико-Моторспорт“ и Българската федерация по автомобилен спорт. Кметът на града Огнян Ценков, който е и председател на организационния комитет, увери, че общината ще продължи да подкрепя спорта. Кросът се проведе на пистата до с. Иново и премина без сериозни инциденти.